Mezoterapia igłowa

Proces starzenia się skóry

Skóra chroni nasz organizm przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska zewnętrznego, przez co poddawana jest nieustannej pracy. Promieniowanie UV, drobnoustroje, ale także mimika, ruchy ciała, stres i niezdrowy styl życia wraz z używkami powodują osłabienie mięśni i skóry, co w połączeniu z upływającym czasem prowadzi do powstawania niedoskonałości: zmarszczek, przebarwień i utraty elastyczności skóry – ogólnej niekorzystnej zmiany wyglądu ciała, którą możemy cofnąć za pomocą nowoczesnych technik medycyny estetycznej. Skóra ma strukturę wielowarstwową na którą składają się: tkanka podskórna, skóra właściwa i naskórek. W ich obrębie zachodzą zmiany; wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu, którego włókna odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu właściwej organizacji przestrzennej komórki, produkcja elastyny i naturalnego kwasu hialuronowego także staje się mocno ograniczona. Nieodpowiednie ilości tego ostatniego skutkują brakiem nawilżenia skóry i jej wiotkością – pogłębienie się zmarszczek to już tylko kwestia czasu. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie prawidłowego stężenia kwasu hialuronowego wraz z właściwym odżywieniem skóry składnikami, których potrzebuje do prawidłowej pracy, np. witaminami, aminokwasami czy wyciągami pochodzenia roślinnego. Idealną odpowiedzią na te potrzeby jest zabieg mezoterapii igłowej.

Mezoterapia Otwock

Mezoterapia igłowa to zabieg mający na celu poprawienie wyglądu skóry i leczenie jej różnych dolegliwości. Polega na iniekcji małych ilości kwasu hialuronowego wraz z substancjami pomocniczymi i leczniczymi w określone miejsca na skórze. Taka mieszanka drogocennych składników (kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy itd.) jest wstrzykiwana mikroskopijnie cienką igłą na głębokość ok. 2-3 minimetrów. Ilość wkłuć zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i jest ustalana z lekarzem. Kwas hialuronowy używany w zabiegach mezoterapii igłowej jest kluczem do udanej walki ze starzeniem się skóry. Wypełniając przestrzenie między włóknami kolagenowymi absorbuje wodę, co przekłada się na optymalne nawilżenie skóry, które objawia się w jej zdrowym, świeżym wyglądzie. Ponadto wprowadzanie tych substancji wzmaga produkcję naturalnego kwasu hialuronowego w skórze, co dodatkowo potęguje efekty zabiegu. Warto także wspomnieć, że możemy wyróżnić dwa rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Usieciowany kwas hialuronowy znajduje zastosowanie przede wszystkim w wygładzaniu skóry i redukcji zmarszczek. Dzięki strukturze sieci, jego cząsteczki mogą łączyć się w większe skupiska, co spowalnia proces jego metabolizowania, a efekty jego działania utrzymują się przez to dłużej, nawet do 12 miesięcy! Jednakże usieciowany kwas hialuronowy nie posiada pożądanej w terapii niedoskonałości właściwości nieusieciowanego kwasu hialuronowego jaką jest zdolność do absorbcji wody w komórkach skóry. Wiązanie cząsteczek wody odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry, co przekłada się na wyrównanie kolorytu i jędrność. Niestety nieusieciowany kwas hialuronowy jest metabolizowany przez nasz organizm stosunkowo szybko, dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem powinny być powtarzane częściej niż w przypadku stosowania usieciowanego kwasu hialuronowego.

Efekty mezoterapii

Zabieg przeprowadzany przez lekarza jest bezpieczny, jednak istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia alergii i niewielkich siniaków w miejscach wcześniejszych nakłuć. Specjalnie dobrany preparat – indywidualnie do potrzeb pacjenta – jest wstrzykiwany w konkretne miejsca na skórze. Ze względu na maleńką wielkość stosowanej igły, nakłucia są mało bolesne, jednak u pacjentów wrażliwych możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego (w formie aplikacji kremu znieczulającego) przed wykonaniem zabiegu. Cały proces nie trwa dłużej niż 20 minut, ale warto dodać, że powinien być powtarzany, dla uzyskania najlepszych efektów i ich podtrzymania. Dla równomiernego rozprowadzenia aplikowanych substancji zostanie przeprowadzony masaż twarzy. Po zabiegu zaleca się unikanie bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne (warto wspomagać się kremami z filtrem UV) i nawilżanie skóry. Ślady po wykonanych wkłuciach, w zależności od użytych substancji, mogą utrzymywać się w granicach 6-72 godzin. Istnieją pewne przeciwwskazania do tego zabiegu, m.in. ciąża i laktacja, alergia na składniki preparatu, stosowanie leków przeciwkrzepliwym lub skóra naczynkowa. Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej można podzielić na dwie kategorie – natychmiastowe i długotrwałe. Do pierwszych należą ogólne uelastycznienie skóry wraz z jej rozświetleniem, natomiast rezultaty długotrwałe to przede wszystkim przywrócenie młodego wyglądu skóry poprzez redukcję zmarszczek. Dzięki terapii metodą mezoterapii igłowej jesteśmy w stanie przywrócić naszej skórze elastyczność i odpowiednią gęstość. Cera stanie się optymalnie nawilżona i rozświetlona, a zmarszczki pozostaną już tylko przykrym wspomnieniem.

Mezoterapia Otwock - piękna skóra dzięki mezoterapii w SkinTech Clinic w Otwocku, wysokiej jakości preparaty i specjaliści są do Twojej dyspozycji. Zapraszamy.