Blomdahl - medyczne przekłuwanie uszu

Metoda Blomdahl - przekłuwanie uszu Otwock

Blomdahl Medical jest producentem kolczyków do przekłuwania uszu i nosa, oraz biżuterii hipoalergicznej Caring Jewellery. Chcąc wyeliminować możliwość powstania alergii na nikiel, firma opracowała kolczyki do przekłuwania uszu i nosa wykonane z przyjaznych skórze materiałów: plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego.

Dlaczego plastik chirurgiczny?

Co powoduje uciążliwe swędzenie lub inne niepokojące objawy po przekłuciu uszu, pępka czy nosa? To najczęściej reakcja alergiczna na nikiel zawarty w metalu, z którego zrobione są kolczyki. Wybór: srebro lub złoto – nie rozwiązuje problemu, ponieważ nie istnieją metale, w których zawartość niklu stanowi 0%. Nawet metale szlachetne zawierają nikiel, chociażby w postaci domieszek. Statystyki mówią, że na alergię na nikiel cierpi przynajmniej 20-30 % kobiet, zaś na alergie kontaktowe związane ze złotem około 10 % kobiet. Raz wywołana alergia na nikiel, zostaje na całe życie i praktycznie każda osoba w zależności od tego, jaką posiada tolerancję na dany materiał może się jej nabawić.

Doskonałą alternatywą dla wykorzystywanych dotąd w produkcji kolczyków z tradycyjnych metali jest plastik chirurgiczny. Jest w 100% wolny od niklu, zalecamy dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że noszenie kolczyków nie przyczyni się do powstania alergii na nikiel, szczególnie u najbardziej wrażliwych klientów, czyli dzieci.

Sterylność i Bezpieczeństwo

Nowatorskim rozwiązaniem firmy Blomdahl jest też aparat do wykonywania przekłuć. Przednia część aparatu, która ma kontakt z ciałem klienta (kontakt z innymi klientami może spowodować zakażenie bakteriami i wirusami) została zaprojektowana jako jednorazowa, sterylna kaseta, która po przekłuciu jest odpowiednio zabezpieczana i utylizowana. Gwarantuje nam to najwyższą sterylność i minimalizuje niebezpieczeństwo zarażenia się np. wirusem żółtaczki.

W Skintech Clinic stawiamy ogromny nacisk na bezpieczeństwo i zdrowie naszych Klientów, wszystkie stosowane procedury przygotowujemy z uwzględnieniem aspektów medycznych. Decyzja o przekłuciu uszu jest podejmowana ze względów estetycznych. Należy jednak mieć świadomość, że jest to zabieg medyczny, dlatego nasza klinika podejmuje wszelkie działania, aby przekłuwanie uszu oraz noszenie biżuterii dawało Państwu i Państwa Dzieciom poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Pielęgnacja pozabiegowa:

  • nigdy nie dotykaj uszu brudnymi rękoma

  • dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia

  • nie wyjmuj kolczyków podczas mycia

  • przez 6 tygodni przemywaj uszy środkiem aseptycznym np. Blomdahl Piercing Aftercare

  • używaj nowego wacika dla każdego ucha, nie wolno używać alkoholu

  • unikaj korzystania z basenu przez 2 tygodnie po zabiegu

  • uszy po przekłuciu goją się rok. W związku z tym pamiętaj: noś kolczyki nieprzerwanie przez ten czas. W przeciwnym razie, dziurki się skurczą i zrosną

  • zachowaj szczególną ostrożność podczas zmiany kolczyków. Skóra wewnątrz dziurek jest cienka i delikatna łatwo ją uszkodzić i wywołać zakażenie.

W Skintech Clinic przekłuwany uszy dzieciom od 3 roku życia.