Depilacja laserowa (trwała epilacja)

Depilacja laserowa Otwock, Józefów – SkinTech Clinic

Obecnie panująca moda na doskonałość skłania nas do pragnienia posiadania idealnie gładkiego ciała bez owłosienia. Na przestrzeni ostatnich lat trendy te zmieniały się i nieustannie ewoluowały, ale należy pamiętać, że moda i estetyka nie stanowią jedynych czynników wpływających na to, że warto pozbyć się zbędnego owłosienia. Wykonywanie zabiegu depilacji stanowi bowiem ważny element dbałości o higienę. Włosy mogą stanowić miejsce gromadzenia się bakterii, które prowadzą do rozwoju chorób, jak również być czynnikiem występowania nieprzyjemnego zapachu.

Stosowane metody do usuwania nadmiaru włosów takie jak golenie, depilacja kremem, depilatorem lub woskiem nie zawsze przynoszą zamierzony efekt i często bywają przyczyną problemów z którymi dodatkowo musimy się zmierzyć. Maszynki do golenia są stosunkowo łatwe w użyciu i dostępne, ale powodują częste zacięcia, efekt wrastania włosów i częste przypadki zapalenia mieszków włosowych. To niezwykle nieprzyjemne konsekwencje, które bywają bolesne i wyglądają niestycznie. Kremy do depilacji oraz wosk mogą powodować alergie, a usuwanie włosów depilatorem bywa bolesne, chociaż metoda ta jest jedną ze skuteczniejszych. Tradycyjne metody usuwania włosów ze względu na nieopłacalność, utratę czasu, a często powstające później powikłania, wypierane są przez metody trwałej epilacji, wykorzystującej laser.

Vectus – laser do depilacji

Technologia lasera diodowego Vectus to wyjątkowa, doceniania na całym świecie za skuteczność, metoda trwałego usuwania owłosienia. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia system SkinTel, który pomaga operatorowi dobrać odpowiednie parametry zabiegowe, chroniąc przed jakimkolwiek ryzykiem przegrzania tkanki. Ponadto zabieg epilacji tą technologią może być wykonywany cały rok, jeśli tylko zastosujemy odpowiednie środki ochrony skóry przed promieniami UV. System chłodzenia pozwala zminimalizować odczucia bólowe, stanowiąc depilację laserową Vectus jedną z bardziej komfortowych metod na rynku, a przede wszystkim skuteczną.

Wskazania do depilacji laserowej

Dzięki zastosowaniu w SkinTech Clinic skutecznej i innowacyjnej technologii laserowej – Vectus, do laserowej epilacji nadają się wszystkie rodzaje włosów – bez względu na ich kolor (wyjątkiem są włosy siwe), a także każdy koloryt skóry. Jest to najlepsza i najtrwalsza metoda walki z niechcianymi włosami.

Zabieg depilacji laserowej w Otwocku – w naszej klinice

przebiega w komfortowych warunkach, eliminuje ryzyko oparzeń i podrażnień. Wiązka promieniowania lasera dociera do głębokich warstw skóry, dostosowuje się do rozmiarów mieszka włosowego i zawartej w niej melaniny, prowadzi do podgrzania, które powoduje uszkodzenie i rozpad mieszka włosowego, bez wpływu na otaczające go tkanki.

Dzięki temu metoda depilacji laserowej może być stosowana w bardzo wrażliwych i delikatnych miejscach. Głowicę lasera kieruje się stopniowo na kolejne obszary skóry i już przy pierwszym zabiegu można usunąć nawet 30% owłosienia wybranej partii ciała: twarzy, pach, czy okolic bikini.

Zabieg ten wymaga powtórzeń, a ich ilość wynika z różnych faz wzrostu włosa, które nie rosną w jednakowy tempie. Rekomendowana seria zabiegowa to 6 do 8 zabiegów.

Przeciwwskazania do trwałej epilacji

Nie każdy jednak może być poddany tej metodzie usuwania owłosienia. Wykonanie zabiegu jest wykluczone m.in.

  • u kobiet w ciąży,
  • osób zażywających niektóre leki, kosmetyki lub zioła np. światłouczulające (skrzyp, dziurawiec, rumianek, nagietek)
  • osób chorujących na nowotwory,
  • na opryszczkę lub zmiany wirusowe w miejscu poddawanym depilacji,
  • świeżo opalona skóra

Warto też pamiętać o kilku istotnych wskazówkach, jakie należy wykonać przed zabiegiem m.in. należy zgolić owłosienie w miejscu poddawanym działaniu lasera. Nie wolno usuwać włosów przez wyrywanie (wosk, depilator, pęseta). Na odpowiedni okres należy też odstawić niektóre leki.

Wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu trzeba zawsze skonsultować ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad i w razie konieczności zaleci odpowiednie badania. Przez dwa tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania. Występujące po zabiegu lekkie zaczerwienienie lub obrzęk znika samoistnie już po kilku dniach.

Częstotliwość

Wyznacznikiem częstotliwości zabiegu jest cykl wzrostu włosa, który w zależności od partii jest różny. Krótszy odstęp jest zalecany do partii takich jak: bikini, pachy, wąsik, baczki, broda i wynosi on od 4 do 6 tygodni. Dłuższy zaś stosowany jest do depilacji nóg i pozostałych obszarów ciała i wynosi on od 6 do 8 tygodni.  


Laser Vectus w SkinTech Clinic Otwock to skuteczność i bezpieczeństwo, gładka skóra na zawsze! Zapraszamy Józefów i okolice.