Depilacja woskiem

Depilacja woskiem – SkinTech Clinic Otwock

Wąsik, czy nieregularne brwi, są szczególnie niepożądanym owłosieniem u kobiety. Jedną z metod usuwania włosków w tych newralgicznych miejscach jest zastosowanie wosku. Metoda ta pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia. Przy użyciu bezzapachowego, płynnego wosku usuwane są zbędne włoski. Po nałożeniu ciepłego wosku na skórę, przyklejany jest pasek, a następnie szybkim i energicznym ruchem jest on odrywany w przeciwnym kierunku do ułożenia włosów. Zabieg pozwala usuwać cebulki włosków, dzięki czemu odrastają rzadziej i są słabsze. Istotną czynnością przed wykonaniem depilacji woskiem jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Sugerowane jest wykonanie peelingu aby usunąć zrogowaciały naskórek i zmiękczyć skórę. Kilka dni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania i intensywnych zabiegów złuszczających by nie podrażniać skóry. Przed samym zabiegiem wystarczy dobrze umyć twarz i nie stosować żadnych kremów. Skóra przed zabiegiem powinna być bez krostek, skaleczeń, czy w jakikolwiek inny sposób podrażniona. W przypadku wąsika należy też wcześniej wyleczyć ewentualną opryszczkę.

Wosk do depilacji – rodzaje

Istnieją dwa rodzaje wosku do depilacji: na ciepło i na zimno. Pierwszy typ wykonuje się zwykle w salonach kosmetycznych, natomiast drugi można samodzielnie zrobić w domu używając gotowych plastrów z woskiem. Jednak gwarancję precyzji i bezpieczeństwo daje tylko zabieg w dobrym salonie kosmetycznym. Systematyczna depilacja woskiem znacznie osłabia włosy, które z czasem rosną coraz wolniej i stają się mniej widoczne. Depilacja woskiem na takich partiach ciała jak wąsik, czy brwi jest stosunkowo szybkim zabiegiem, ale bywa bolesna i może podrażnić lub uszkodzić skórę, szczególnie tę wrażliwą. Pamiętajmy też, że kobiety przed miesiączką i w trakcie mają zwiększoną wrażliwość na ból, warto więc zwrócić na to uwagę przy umawianiu wizyty. Depilacja woskiem na zimno nie wymaga od nas wizyty w salonie – nie podgrzewamy też wosku, nie podrażniamy tak skóry, ale jej skuteczność jest niższa. Wyższa temperatura rozpulchnia skórę, dzięki temu włos wyrywany jest razem z cebulką. Jeden zabieg wystarcza na średnio trzy tygodnie, a po jego wykonaniu okolica brwi i wąsika może być lekko zaczerwieniona przez dwa czy trzy dni. Po zabiegu kosmetolog zmywa resztki wosku za pomocą specjalnej oliwki, która łagodzi dodatkowo podrażnienia. Należy też smarować wydepilowane miejsca łagodzącymi kremami, zrezygnować na kilka dni po zabiegu z wizyty w saunie lub w solarium oraz ograniczyć korzystanie z basenu z chlorowaną wodą lub kąpieli w słonej wodzie i zrezygnować z opalania.

W SkinTech Clinic w Otwocku do dyspozycji naszych Pacjentów oddajemy też trwałą epilację laserową, która pozwala na stałe pozbyć się problemu niechcianego owłosienia. Zapraszamy na konsultacje.