Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF)

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) w SkinTech Clinic

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to, podobnie jak osocze bogatopłytkowe PRP, krwiopochodny preparat autologiczny jednakże różniący się od niego strukturą. Fibryna bogatopłytkowa (PRF) stanowi trójwymiarową sieć, która stymuluje „zaplątane” w niej trombocyty (płytki krwi) do wydzielania czynników wzrostu przez dłuższy czas niż w przypadku osocza bogatopłytkowego PRP, nie posiadającego trójwymiarowej struktury. Proces pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej (PRF) i osocza bogatopłytkowego PRP różni się prędkością wirowania pobranej krwi, która jest znacznie niższa w przypadku fibryny, co warunkuje pozostanie sieci włókien fibrynowych w koncentracie płytkowym. Warunkuje to nie tylko lepsze efekty zabiegu, ale także utrzymanie ich przez dłuższy czas. W preparacie fibryny bogatopłytkowej (PRF) znajdują się ogromne ilości różnych związków odpowiedzialnych za stymulację podziałów komórkowych i tworzenia nowych tkanek, a nawet takie, które inicjują proces angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych. Szczególnie te ostatnie przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry, jej ujędrnienia i wygładzenia. Zabiegi z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej (I-PRF) (aktywna forma fibryny bogatopłytkowej (PRF)) zdecydowanie przypadną do gustu kobietom oczekującym naturalnego i całkowicie bezpiecznego odmładzania skóry – ze względu na autologiczność fibryny bogatopłytkowej (I-PRF) nie występuje ryzyko nietolerancji.

Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej (I-PRF)

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jest to nowoczesna i stuprocentowo bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych wypełniaczy, czy chemicznych substancji mających poprawić nasz wygląd, a tym samym nasze samopoczucie. Zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej (I-PRF) są dedykowane dla kobiet borykających się z niechcianymi zmarszczkami, bruzdami, wiotkością skóry, bliznami, wypadaniem włosów czy rozstępami. Iniekcja preparatu w stosunkowo szybkim czasie pobudzi komórki do działania i regeneracji, co przełoży się na widoczną poprawę w kondycji skóry i włosów. 

Zabieg redukcji niedoskonałości fibryną bogatopłytkową (I-PRF)

Zabieg fibryną bogatopłytkową (I-PRF) wykonywany przez lekarza jest całkowicie bezpieczny. Powinien być wykonywany seriami z kilkutygodniową przerwą między każdym zabiegiem – ich ilość zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Efekty pojawiają się niemal natychmiastowo, dając naturalne wygładzenie twarzy wraz z redukcją zmarszczek, zagęszczenie i szybszy wzrost włosów. Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, przygotowaniu preparatu do iniekcji poprzez odwirowanie osocza i koncentratu płytkowego i samej aplikacji aktywnej fibryny bogatobiałkowej (I-PRF) z wykorzystaniem igły. Zabieg może powodować dyskomfort, dlatego możliwe jest wykonanie znieczulenia punktowego, przed rozpoczęciem nakłuwania skóry. Rekonwalescencja nie jest wymagana, jednak zalecane jest unikanie ekspozycji na światło słoneczne bezpośrednio po zabiegu, a także ograniczenie stosowania kosmetyków zawierających kwasy. Tak samo jak w przypadku stosowania osocza bogatopłytkowego PRP przeciwskazaniami do zabiegu są: choroby krwi, ciąża i laktacja, zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi, choroby autoimmunizacyjne i schorzenia wątroby. Ogromną zaletą zabiegów fibryną bogatopłytkową (I-PRF) jest ich skuteczność, oraz fakt, że bez żadnego ryzyka przywrócimy naszej skórze młody wygląd, a włosy ponownie staną się lśniące i gęste.

Leczenie łysienia i innych dolegliwości skórnych w Otwocku w SkinTech Clinic pod okiem specjalistów. Zapraszamy.