Modelowanie twarzy

Wypełniacze Otwock – SkinTech Clinic

Dzięki zastosowaniu wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego możemy zmienić kształt twarzy. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na poprawę atrakcyjności, ale także z redukcją asymetrii i odmłodzeniem twarzy. Odpowiednio podany kwas hialuronowy służy doskonale wygładzeniu zmarszczek, uniesieniu opadających policzków, uzupełnieniu braków tkankowych związanych z wiekiem. Początkowo nasza twarz starzeje się „zewnętrznie”. Pojawiające się pierwsze zmarszczki, budzące grozę w oczach szczególnie Pań, to efekt zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny związanej z wiekiem. Wpływ na to ma również fakt odpowiedniej pielęgnacji skóry, czy nadużywania kąpieli słonecznych. Proces ten może przebiegać szybciej lub wolniej, ale jest postępujący, chociaż nie powoduje aż tak drastycznych zmian w rysach twarzy jak zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej lub jej przemieszczenie. Naturalnym, „wewnętrznym” procesem starzenia się twarzy, jest zanik tkanki tłuszczowej, zazwyczaj w okolicy policzków. Efektem jest smutna twarz, opadające kąciki ust, tzw. chomiki na policzkach. Twarz traci swoją naturalną witalność, ostrość, zmarszki pod wpływem zmniejszonej objętości tkanek się pogłębiają. Z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna, która dzięki preparatom wysokiej jakości, bezpiecznie pozwala uzupełnić i wymodelować twarz.

Kwas hialuronowy

Wypełniacze tkankowe mają charakter implantów, które umieszcza się pod skórą wypełniając pewne braki. Mogą być syntetyczne i naturalne, a także biodegradowalne i trwałe. Wypełniacze tkankowe stosowane najczęściej w modelowaniu twarzy są oparte o kwas hialuronowy. Nasza skóra również produkuje kwas hialuronowy, odpowiedzialny jest on za nawilżenie i elastyczność skóry, jej napięcie. Jego produkcja również spada z wiekiem, kolejną konsekwencją są wspomniane już wcześniej zmarszczki. Preparaty z kwasem hialuronowym uzupełniają więc naturalne zasoby, są doskonałym wypełniaczem zwiotczałych tkanek, często stymulują także produkcję elastyny i kolagenu. Odpowiednio podany kwas hialuronowy potrafi znacząco poprawić kształt twarzy, a także znacząco ją odmłodzić. Efekt zabiegu nie jest permanentny ponieważ organizm ludzki potrafi rozkładać kwas hialuronowy, stąd w zależności od preparatu, utrzymuje się on do 18 miesięcy.

Zabieg wstrzyknięcia wypełniacza

Zabiegi wykonuje lekarz medycyny esetycznej w Otwocku w SkinTech Clinic. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie, ale ważne aby skóra nie nosiła stanów zapalnych w okolicy zabiegowej. Preparat wpuszczany jest pod skórę cienką igłą, można skorzystać z maści znieczulającej. Znieczulenie przydaje się bardziej w przypadku ust. Zabieg w zależności od obszaru może trwać do 30 minut, efekt jest natychmiastowy. Może towarzyszyć obszarowi czasowy obrzęk, powinien zniknąć w ciągu doby od zabiegu. Czasem w miejscu wkłucia pojawia się także delikatny siniak, ale znika w ciągu maksymalnie kilku dni.

Zapraszamy do SkinTech Clinic w Otwocku na modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, wypełnianie zmarszczek i doliny łez.