Redukcja cellulitu

Cellulit – co to takiego?

Cellulit jest niczym innym, jak zwyrodnieniową zmianą tkanki podskórnej i prowadzi do stwardnienia tkanki tłuszczowej w okolicy pośladków, bioder, ud czy ramion. Na skórze w wymienionych partiach ciała mogą pojawiać się guzki i zgrubienia, które często powodują ból. Cellulit najczęściej pojawia się po okresie dojrzewania, co jest związane ze zmianami hormonalnymi, ale oczywiście nieodpowiednia dieta może spowodować jego powstanie lub nasilenie, na różnych etapach życia. Tworzy się tzw. efekt „skórki pomarańczowej”, bywa że z rozstępami lub zmianami w zakresie nadmiernej pigmentacji skóry. Związane z tym problemem dolegliwości, które zgłaszają pacjenci, dotyczą także ciężkości, nadmiernego napięcia kończyn dolnych, skurczy, mrowienia, mogą świadczyć o bardziej zaawansowanym problemie jakim jest obrzęk limfatyczny lub choroba żylna.

Przyczyny powstania cellulitu

Podstawowym czynnikiem powstawania „pomarańczowej skórki” jest genetyka, a co za tym idzie rodzaj płci, kolor skóry, czy rozkład tkanki tłuszczowej. Ponad to zmiany związane ze środowiskiem, czyli złe nawyki żywieniowe, nieaktywny tryb życia, a nawet buty na wysokim obcasie. Na powstawanie cellulitu wpływ mają także przyjmowane leki, preparaty antykoncepcyjne, czy przeciwtarczycowe. Podczas dojrzewania, ciąży, czy w okresie menopauzy nasze estrogeny osiągają wysoki poziom w stosunku do progesteronu, co ma wpływ na strukturę tkanki łącznej. Pierwsze efekty pojawienia się cellulitu to występujące na skórze bruzdy i zgrubienia, które widzimy dopiero po chwyceniu skóry w fałd. W kolejnych fazach występują uwypuklenia i zagłębienia, później powstają widoczne grudki i „skórka pomarańczowa”. W przypadku cellulitu wodnego do czynienia mamy z odkładaniem się w ciele kobiety rezerwy wody i tłuszczu, która to przesuwa się w kierunku zewnętrznym skóry, a cellulit tworzy się przez nieprawidłowy rytm hormonalny. Natomiast tłuszczowy cellulit zaczyna się w głębokich warstwach skóry właściwej i tkance łącznej. Tutaj nasze komórki tłuszczowe zbierają cukier i kwasy tłuszczowe, tworząc trójgliceryd, który z czasem się rozpada. Jeśli ten rozpad jest zaburzony, to wówczas nasze cukry i tłuszcze gromadzą się w komórkach, które zwiększają swoją objętość. Ten rozrost komórek przyczynia się w powstawania guzków na powierzchni skóry i powstawania „skórki pomarańczowej”.

Usuwanie cellulitu Otwock, Józefów

Podstawą skutecznej redukcji cellulitu jest oczywiście odpowiednia dieta z dużą ilość warzyw, owoców, błonnika i pełnowartościowych produktów. Dzięki temu oczyścisz organizm z toksyn, co z kolei pomoże Ci w pozbyciu się pomarańczowej skórki. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiście aktywny tryb życia i ćwiczenia, mówi się też o unikaniu gorących kąpieli, odpowiedniej pielęgnacji skóry. Pamiętajmy jednak, że cellulit to twardy przeciwnik w walce. Dlatego do oferty kliniki zdecydowaliśmy się wprowadzić technologię o udowodnionej skuteczności w dziedzinie redukcji cellulitu, modelowania ciała, zmniejszania obwodów – redukcji tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnej poprawie kondycji skóry – LPG Alliance. Endermologia to znana metoda naturalnej stymulacji tkanek w formie masażu, jednak Alliance pozwala osiągać efekty szybciej i skuteczniej. To najnowsza z technologii w ofercie firmy LPG endermologie® - prekursora urządzeń do mechanostymulacji. Redukuje obrzęki nóg poprawiając przepływ limfy, jest to bardzo istotne dla ich zdrowia i wyglądu, także redukcji cellulitu. Jest to opornie znikająca tkanka, mimo usilnych ćwiczeń, stąd taka mechaniczna stymulacja może znacząco „poruszyć” zatwardziałą tkankę. Proces wysmuklania i redukcji cellulitu przebiega dzięki temu sprawniej. Dodatkowym elementem jest stymulacja produkcji naturalnego kolagenu i elastyny podczas tego samego zabiegu. Skóra staje się zagęszczona, za jednoczesną utratą objętością tkanki tłuszczowej podąża lifiting skóry, dzięki czemu unikamy wiotkości, spadku elastyczności. Podstawowa seria zabiegów to 10 w odstępach 2-3 dniowych, jednak już po 3 można zaobserować już wyraźną poprawę. Badania kliniczne mówią o 67% poprawie już po 1. serii zabiegów.

Już dostępna najnowsza technologia LPG Alliance – endermologia w Otwocku, w SkinTech Clinic. Zapraszamy!