Toksyna botulinowa (botox)

Usuwanie zmarszczek mimicznych w SkinTech Clinic - Botoks Otwock, Józefów

Każdego dnia wyrażamy tysiące emocji. Często powtarzane ruchy mięśni twarzy takie jak, np. marszczenie czoła, mrużenie oczu czy nawet radosny uśmiech, wraz z naturalną utratą jędrności i elastyczności skóry wraz z wiekiem, skutkują pojawieniem się zmarszczek mimicznych. Pojawiają się w miejscach najintensywniejszej pracy mięśni twarzy, a ich głębokość zależy od częstotliwości wykonywania konkretnego „grymasu”. Nasza twarz nieustannie pracuje dzięki ok. 70 mięśniom, które nie tylko odpowiadają za ruchy mimiczne, ale także, dzięki przymocowaniu bezpośrednio do skóry twarzy, nadają jej kształt. Niestety, wraz z upływem lat, mięśnie twarzy słabną, a powstawanie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność skóry, jest mocno ograniczone. W rezultacie wygląd naszej twarzy zmienia się – co w konsekwencji może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie lub nawet hamować nas przed spontanicznym wyrazem emocji. Dzisiejsza medycyna przychodzi z pomocą mając do dyspozycji nowoczesne metody oparte o stosowanie naturalnych substancji. W swojej ofercie posiadamy zabieg redukcji zmarszczek mimicznych toksyną botulinową, który pomoże odzyskać gładką skórę i ponownie czuć się pewnie z uśmiechem od ucha do ucha.

Toksyna botulinowa - Botoks

Potocznie nazywana jadem kiełbasianym jest białkową neurotoksyną wytwarzaną przez bakterie beztlenowe. Podawana podskórnie, za pomocą bardzo cienkiej igły dla zapewnienia precyzyjnego działania w obrębie miejsca aplikacji (określonego mięśnia twarzy), trwale hamuje uwalnianie neuroprzekaźnika – acetylocholiny - hamując impuls nerwowy przed wywołaniem skurczu mięśnia. Dopiero wytworzenie nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych może przywrócić przekazywanie impulsów, dlatego ważne jest regularne stosowanie toksyny botulinowej aby zapobiec powrotowi skóry do stanu sprzed zabiegu. Aplikacja toksyny botulinowej przez lekarza jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Toksyna botulinowa, powszechnie znana jako botoks, znajduje zastosowanie także w innych gałęziach medycyny, m.in. leczeniu nadmiernej potliwości, kurczu powiek czy nawet ciężkich przypadków migreny.

Zabieg redukcji zmarszczek toksyną botulinową

Poddanie się zabiegowi nie wymaga badań diagnostycznych. Małe ilości Botoksu są precyzyjnie wstrzykiwane w określone miejsca twarzy. Zabieg jest bezbolesny i, w zależności od ilości zastrzyków, zajmuje ok. 15-20 minut. Ślady po wkłuciach są niemal niezauważalne, a pacjent może wrócić do swojego codziennego stylu życia zaraz po zabiegu. Toksyna botulinowa utrzymuje się w organizmie przez ok. 4-6 miesięcy, dlatego warto regularnie powtarzać zabieg dla utrzymania efektów, które widoczne są już po 7 dniach. Jest to zabieg prosty i nieinwazyjny, a jednocześnie dający długotrwałe i satysfakcjonujące efekty – skóra jest wygładzona i jędrna, a gruczoły w skórze „uspokajają się” co redukuje wydzielanie sebum i zapewnia matowy wygląd twarzy. Krótki zabieg, który pozwoli zapomnieć o zmarszczkach mimicznych i w pełni cieszyć się każdą chwilą.

Usuwanie zmarszczek mimicznych botoksem w Otwocku w Skin Tech Clinic wykonywane jest za pomocą wykwalifikowanego lekarza. Zapraszamy na zabiegi - Otwock, Józefów i okolice.