Ujędrnianie skóry

Wiotka skóra

Zwiotczenie skóry zaczyna być odczuwalne w wieku ok. 35-40 lat. Wynika głównie z spadku produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Poza tym znaczna i szybka utrata masy ciała, przebyte ciąże, także mogą spowodować zwiotczenie skóry, rozciągając ją i zmieniając jej strukturę. Klimakterium, promienie UV, opalanie, niektóre leki, a także sterydy, alkohol i papierosy mają znaczący wpływ na stan naszego ciała, a co za tym idzie również skóry. W miarę upływu czasu, skóra staje się sucha i traci jędrność. Na twarzy zanika owal i policzki zaczynają opadać, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe. Te zmiany mogą pojawiać się w wyniku naturalnego procesu starzenia lub być spowodowane stopniową utratą podpuszek tłuszczowych na twarzy, czy genetyczną utratą tkanki tłuszczowej. W przypadku ciała, największy problem stanowią okolice brzucha. Problem dotyka również takich partii ciała, jak ramiona czy wewnętrzna strona ud.

Brzuchy „pociążowe”

Wiotka skóra brzucha występująca po ciąży to obszar, który wymaga szczególnej troski. Często towarzyszy mu tzw. otyłość pociążowa, która dotyka nawet osoby szczupłej postury. Zaburzenia hormonalne towarzyszące ciąży i okresowi po, ale także w okresie menopauzy, czy zdrowotnych wahań hormonalnych, będą wpływać na nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Dystrybucja tłuszczu zostaje zaburzona, a tym samym tkanka nabiera objętości w miejscu najbardziej uciążliwym – jak np. Brzuch. Pozbycie się tkanki tłuczowej z tego obszaru, nie jest proste, a jeśli się uda rozwiązać problem dietą i ćwiczeniami – skóra niechętnie powraca do dawnej jędrności. Włókna kolagenowe się rozciągają i bardzo leniwie skracają – trzeba nie lada wysiłku, aby pobudzić je do tego. Dzieje się podobnie na innych obszarach ciała, nie tylko brzuchu. Warto na problem wiotkości spojrzeć kompleksowo – takie rozwiązania dajemy naszym pacjentom w SkinTech Clinic.

Ujędrnianie skóry w SkinTech Clinic w Otwocku

Najnowocześniejsza technologia do endermologii LPG Alliance pozwala jednocześnie rozprawić się z zalegającą tkanką tłuszczową, ale także ujędrnić skórę na wybranym obszarze. Urządzenie w specjalistyczny sposób, za pomocą mechanostymulacji, aktywuje tkanki do produkcji kolagenu i elastyny. Do zabiegu konieczne jest założenie specjalnego ubranka – endermowear, a następnie wybieramy obszary, które chcemy opracować. W ramach jednego zabiegu zazwyczaj poddaje się działaniu 3-4 obszary. W przypadku wiotkości brzucha dobrze jest opracować – brzuch, boczki i tył pleców – w ten sposób likwidujemy tzw. oponkę na brzuchu. Doskonałe efekty wysmuklenia i ujędrnienia ciała przynosi też połączenie zabiegu endermologii na brzuch razem z udami. W przypadku bardzo zaawansowanej wiotkości, bez znacznego nadmiaru tkanki, zabieg można połączyć z termoloftingiem. Termolifting pozwala intensywną temperaturą skrócić włókna kolagenowe i natychmiast po zabiegu, przynieść efekt napięcia skóry, który będzie pogłębiał się w czasie. Wymaga to oczywiście powtórzeń, a najlepsze efekty przynosi w połączeniu z LPG Alliance, który to jest absolutnym ulubieńcem wiotkiej skóry. Warto dodać, że jest to całkowicie naturalna metoda stymulacji – więc nie niesie skutków ubocznych, nie da się jej przedawkować, a Pacjenci bardzo często uzależniają się od dobrego samopoczucia po zabiegu. Włączenie do diety zdrowych produktów, uprawianie sportu, tylko zintensyfikują efekty.

Zapraszamy na skuteczne ujędrnianie ciała w SkinTech Clinic w Otwocku najnowocześniejszą, oryginalną endermologią LPG Alliance.