Usuwanie rozstępów

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Rozstępy są rodzajem blizn, które pojawiają się w wyniku gwałtownego rozciągania skóry, poza granice jej elastyczności. To wówczas dochodzi do przerwania sieci włókien elastynowych i kolagenowych, które tworzą strukturę skóry. Nasza skóra całe życie narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Kiedy jest odpowiednio nawilżona i odżywiona, odznacza się większą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, zmianę wagi i urazy mechaniczne. Pomimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych ma także pewne ograniczenia, na które nie mamy wpływu. Rozstępy u kobiet występują najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach, rękach lub piersiach, u mężczyzn częściej w okolicy kolan i na plecach. Powodem powstawania rozstępów jest osłabienie włókien kolagenu i elastyny, kiedy skóra nie nadąża z produkcją włókien, które wypełniałyby zwiększającą się powierzchnię. Duży wpływ na powstawanie rozstępów mają wahania wagi, wiek intensywnego wzrostu w okresie dorastania, a także okres ciąży. Najczęściej odpowiadają za nie czynniki hormonalne oraz czynniki genetyczne, zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej lub długotrwałe przyjmowanie substancji bogatych w kortykosteroidy. Ich pojawienie się jest zwykle bezobjawowe, chociaż może być związane z delikatnym odczuciem świądu. Ryzyko pojawienia się rozstępów zwiększają takie czynniki jak: suchość skóry, urazy mechaniczne, czy niskokaloryczna dieta, uboga w witaminy (A, C, E, z grupy B) minerały (cynk, magnez, krzem) i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Usuwanie rozstępów w SkinTech Clinic

Pozbycie się tego niechcianego defektu i zapobieganie jego powstawaniu nie jest takie proste. Najważniejsze by dość szybko zareagować i rozpocząć leczenie zanim rozstępy zmienią barwę z czerwonej na białą, chociaż i na białe rozstępy mamy rozwiązania – leczenie będzie może wymagać większej intensywności. Najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z tym problemem są przeprowadzane pod okiem specjalistów medycyny estetycznej zabiegi laserowe. Głęboki i poważny ubytek skóry wymaga radykalnych rozwiązań, a laser m.in. stymuluje produkcję kolagenu. Laser Emerge pozwala precyzyjnie opracować obszar zabiegowy, skupiając się na rozstępie i najbliżej położonych tkankach. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, możemy włączyć do całego procesu mezoterapię igłową lub mikroigłową Dermapen 4.0. Szczególne efekty przynosi także opracowywanie obszaru osoczem bogatopłytkowym, które doskonale stymuluje procesy regeneracyjne tkanki.

Specjalistyczne konsultacje

Indywidualny plan usuwania rozstępów musi obejmować konsultacje z naszymi specjalistami. Podczas konsultacji robimy wywiad i oceniamy wygląd rozstępów, ich głębokość, zaawansowanie problemu. Przedstawiamy możliwe formy leczenia i ich połączenie, a następnie rozpisujemy plan działania i wyceniamy usługę. Wszystkie zabiegi, które wymagają serii powtórzeń, zawsze odpowiednio rabatujemy.

Skuteczne usuwanie rozstępów w Otwocku w Skin Tech Clinic to gwarancja specjalistycznej opieki. Łączymy metody, tak by jak najszybciej uzyskać zadowalający efekt. Zapraszamy na konsultacje.