Wypełnianie ust

Niedoskonałości ust

Pełne i zadbane usta są niewątpliwym atrybutem kobiecości. Sprawiają, że uśmiech staje się piękniejszy, a cała twarz nabiera bardziej uwodzicielskiego charakteru. Niestety nie wszystkie kobiety mogą się nimi cieszyć. Asymetria, nierówny koloryt czerwieni wargowej, a nawet jego miejscowy brak, niezadowalająca wielkość i kształt ust powodują kompleksy i obniżenie pewności siebie, które negatywnie odbijają się na jakości naszego życia. Należy również wspomnieć, że usta, tak samo jak całe ciało, starzeją się, stopniowo tracąc jędrność, a skóra wokół nich pokrywa się zmarszczkami, ich niewłaściwy rozmiar w tym nie pomaga, dodając nam lat. Dzięki nowoczesnym zabiegom, żadna kobieta nie musi pozostawać więźniem swojego ciała, ale na nowo się nim cieszyć. Medycyna estetyczna oferuje nowatorską terapię kwasem hialuronowym, która pozwoli przywrócić młodzieńczą elastyczność ust, a także uzyskać kształt, o którym zawsze marzyłyśmy. Powiększanie ust to zabieg, który sprawia, że każde usta mogą stać się piękne. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „powiększanie ust Otwock”, można szybko znaleźć gabinet, w którym można bez żadnych obaw poddać się zabiegowi.

Powiększanie ust Otwock, Józefów

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w organizmie substancją, która cechuje się zdolnością do wiązania dużej ilości cząsteczek wody, a to przekłada się na nawilżenie i dobrą kondycję skóry. Niestety, wraz z wiekiem ilość produkowanego kwasu hialuronowego spada, a to odbija się na naszym wyglądzie – powstają zmarszczki, cera staje się ziemista i przesuszona. Znaczna część kwasu hialuronowego, który znajduje się w skórze występuje pod postacią hialuronianu sodu. Kiedy jesteśmy młodzi, ilość kwasu hialuronowego w skórze jest ogromna. To właśnie dlatego nasza skóra jest tak napięta, sprężysta, trudno dostrzec na niej jakiekolwiek oznaki odwodnienia. Niestety, im jesteśmy starsi, tym ilość kwasu hialuronowego maleje. Konsekwencją jest pojawienie się zmarszczek.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego rewolucjonizują dzisiejszą medycynę estetyczną, ale znajdują zastosowanie także w innych jej gałęziach. Ortopedia, reumatologia, laryngologia czy farmacja, to tylko niektóre z dziedzin nauk medycznych, które korzystają z tej substancji. To właśnie kwas hialuronowy jest powszechnie wykorzystywany przez producentów kropli do oczu. Świetnie łagodzi podrażnienia, zapobiega wysychaniu rogówki, nawilża. Znajduje zastosowanie podczas takich zabiegów, jak usuwanie zaćmy oraz przeszczep rogówki. W reumatologii kwas hialuronowy wykorzystywany jest w procesie leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Podawany jest bezpośrednio do stawów. Znalazł on także zastosowanie do regeneracji strun głosowych. Warto dodać, że również ginekologia chętnie po niego sięgać. Okazuje się, że jest to świetny środek łagodzący stany zapalne i przyspieszający gojenie się ran po zabiegach. Do zabiegów powiększania ust (wypełniania) stosuje się usieciowaną formę kwasu hialuronowego, która dzięki swojej trójwymiarowej strukturze dłużej utrzymuje się w organizmie, co przekłada się na długotrwałe utrzymanie efektów zabiegu. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, i właśnie tak można określić, uzyskiwane po jego stosowaniu, efekty. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem niektórych „sztucznych” i chemicznych wypełniaczy, terapia kwasem hialuronowym nie prowadzi do powstania „efektu maski”, a zapewnia odmłodzenie, powiększenie i rewitalizację ust wraz z wyrównaniem kolorytu czerwieni wargowej.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który występuje w ludzkim ciele oraz wszystkich organizmach żywych. Znajdziemy go m.in. w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych, chrząstkach, mazi stawowej, ciałku szklistym oka i filmie łzowym, nerkach czy strunach głosowych. Jest także składnikiem płynów ustrojowych i budulcem ścian naczyń krwionośnych. Po raz pierwszy kwas hialuronowy został wyizolowany z ciałka szklistego oka bydlęcego w roku 1934 przez Karla Meyera i Johna Palmersa. Jego nazwa wywodzi się z języka greckiego, gdzie hyalos oznacz szkło. 

Przebieg zabiegu i jego efekty

Zabieg wykonywany przez lekarza jest całkowicie bezpieczny, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że trwa maksymalnie kilkanaście minut. Jest to zabieg iniekcyjny i ze względu na wrażliwość okolic ust, stosuje się znieczulenie miejscowe w formie kremu znieczulającego, aplikowanego ok. 40 minut przed wykonaniem zabiegu. Zabieg nie wymaga przygotowania, ale warto pamiętać o zaprzestaniu przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi i przeciwzapalnych przynajmniej na 3 dni przed planowanym zabiegiem. Sama terapia polega na wstrzykiwaniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego w obrębie ust za pomocą strzykawki, zakończonej bardzo cienką igłą. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, ale zaleca się ograniczenie dotykania miejsc wkłuć oraz wykonywania ruchów ustami podczas pierwszej doby od zabiegu – wszystko dla uzyskania najlepszych rezultatów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku ciąży i laktacji, nadwrażliwości na kwas hialuronowy, chorób autoimmunologicznych, immunologicznych i infekcji, przeprowadzenie zabiegu nie jest wskazane.

W takich przypadkach lepiej jest go przełożyć w czasie. Wszystko oczywiście po to, aby nie było ryzyka pojawienia się efektów niepożądanych. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu zbierany jest dokładny wywiad, którego celem jest stwierdzenie ewentualnych przeciwwskazań. Ważne jest, aby kobieta odpowiadająca na pytania niczego nie zatajała nawet wówczas, gdy podanie prawdziwych odpowiedzi może odroczyć zabieg. Efekty widoczne są niemal natychmiastowo i mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy, po tym czasie, w razie potrzeby, możliwe jest powtórzenie zabiegu, zaletą terapii kwasem hialuronowym jest możliwość jej podjęcia niezależnie od wieku. Powiększanie ust wykonuje się zarówno u naprawdę młodych kobiet, pań w średnim wieku, jak i kobiet już starszych, które nie chcą rezygnować z perfekcyjnego wyglądu. Dzisiaj uroda nie jest związana z wiekiem. Wyraźnie większe usta, elastyczna i nawilżona skóra okolic ust, zdefiniowany kształt warg i wyrównany koloryt ich czerwieni – te wszystkie efekty można uzyskać w zaledwie kilkanaście minut aby cieszyć się swoim nowym, wymarzonym wyglądem przez długi czas. Ten prosty zabieg sprawia, że każda kobieta może poczuć się naprawdę niezwykle piękna.

Powiększanie ust to zabieg, który nie bez powodu jest obecnie tak bardzo popularny. Aby znaleźć klinikę medycyny estetycznej, która go wykonuje, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „powiększanie ust Otwock”.

Powiększanie ust w Otwocku w SkinTech Clinic to gwarancja bezpieczeństwa i profesjonalizmu, gdyż wykonywana jest przez wykwalifikowanego lekarza i z wykorzystaniem najwyższej jakości produktów. W placówce sięga się jedynie po preparaty pochodzące od najlepszych producentów. Dzięki temu każda kobieta, która zdecyduje się poddać zabiegowi może być spokojna. Zabieg nie tylko przyniesie oczekiwane efekty, ale będzie również w pełni bezpieczny. Decydując się na niego, nie trzeba w ogóle się obawiać. Zapraszamy!