Zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek Otwock Józefów

Zmiany naczyniowe o charakterze pajączków, czy zaczerwienień o nieregularnym charakterze na twarzy, obok czysto estetycznego problemu, nieleczone mogą prowadzić do chorób skóry. Jest to jeden z popularniejszych problemów wśród naszych Pacjentów, ale też w szybki sposób jesteśmy w stanie go zlikwidować. Dobre technologie do usuwania naczynek skupiają się precyzyjnie na naczynku, bez naruszania otaczających tkanek. Zabieg usuwania naczynek jest więc szybki i nie wymaga okresu rekonwalescencji, może towarzyszyć mu delikatny obrzęk lub zaczerwienienie. Na czym polega zabieg "zamykanie naczynek" krwionośnych? Światło lasera absorbowane jest przez hemoglobinę znajdującą w krwi. W ten sposób dochodzi do jej koagulacji, czyli zniszczenia naczynka. Jest ono następnie wchłaniane przez skórę i w naturalnych procesach z niej usuwane. W naszej klinice w Otwocku wykorzystujemy laser Alma Beauty Rejuve, produkcji światowego lidera w dziedzinie urządzeń laserowych, Alma Lasers. Wykorzystuje on technologię światła pulsacyjnego DYE-VL do płytko umiejscowionych zmian i technologię Nd:Yag (lasera neodymowo-yagowego) do głębiej położonych zmian, także usuwania pajączków na nogach.

Usuwanie znamion typu „port-wine”

Podobnie jak w przypadku naczynek, możemy zadziałać na powszechnie zwane naczyniakami, znamiona typu „port-wine”. Nazwę swoją czerpią od wina, bo przypominają plamę, umiejscowioną często na twarzy lub szyi, o nierównej strukturze – niczym rozlane, czerwone wino. Są to łagodne zmiany o różnej etiologii. Do najczęstszych przyczyn powstania należą uwarunkowania genetyczne, ale także mogą wystąpić przy okazji przyjmowania różnych leków, przy przegrzaniu skóry. Związane są z malformacją naczyniową, czyli nieprawidłowym rozwojem naczyń. Podobnie jak w przypadku rozszerzonych naczynek, laser usuwa całkowicie naczynia, powodując ich wchłonięcie.

Czy zabieg zamykania naczynek boli?

Zamykanie naczynek laserem nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Wszystko oczywiście uzależnione jest od indywidualnych progów bólowych. Jest to jednak działanie bardzo szybkie, impulsy są krótkie, więc możemy porównać to do uszczypnięcia komara – pod względem czasu trwania, pod względem bólowym – odczuwane jest intensywne ciepło. Najczęściej usuwane są naczynka z okolicy nosa, jest to bardzo unerwiony obszar, więc ból jest też odczuwalny, ale natychmiast po zabiegu mija. Obszar poddawany zabiegowi może być wrażliwszy przez kilka godzin, zaczerwieniony, ale z opisywanym wchłanianiem naczyń nie wiąże się już żaden dodatkowy ból. W SkinTech Clinic dbamy o to, aby zabieg przebiegał w doskonałej atmosferze, nasi Pacjenci szybko zapominają o jakimkolwiek bólu.

Zapraszamy na skuteczne zamykanie naczynek Otwock, Józefów i okolice - w SkinTech Clinic.