Złuszczanie - peelingi i kwasy

Linia zabiegowa DermaQuest

W SkinTech Clinic Pacjenci znajdą prestiżowe programy terapeutyczne do walki z najczęstszymi problemami skóry. Filozofia marki zakłada osiąganie długoterminowych rezultatów – dlatego precyzyjnie, za pomocą odpowiednio skomponowanych składników, skupia sie na zlikwidowaniu problemu, przy jednoczesnym odżywieniu skóry i przywróceniu jej równowagi. Uzupełnieniem terapii są również kosmetyki pielęgnacyjne, które dostępne są w naszej klinice w Otwocku. Odpowiednia pielęgnacja domowa pomaga w utrzymaniu efektów zabiegów DermaQuest, a także zapobiegać kolejnym problemom skórnym. Dowiedz się o proponowanych przez nas zabiegach, zapytaj o pielęgnację domową – nasi specjaliści poprowadzą Cię odpowiednią drogą do pięknej i zdrowej skóry.

TERAPEUTYCZNY ZABIEG DYNIOWY z AHA, BHA, probiotykami i niacynamidem

To wyjątkowy program normalizujący dla skóry mieszanej, z problemami zaskórników, grudek, częstych ktostek, ale także dla skór przetłuszczających się, z tendencją do błyszczenia, przebarwień pozapalnych i z rozszerzonymi porami. Formuła oparta jest na naturalnym miąższu z dyni, który jest bogaty w cenne dla skóry i całego organizmu, witaminy. Beta-karoten dzięki któremu dynia ma pomarańczowy kolor, penetruje naskórek i ulega przekształceniu do kwasu retinowego. Efektem zabiegu jest regulacja pracy gruczołów łojowych, zmniejszenie zmian ropnych, zaskórników i krostek, a tym samym obkurczenie gruczołów łojowych. Skóra po zabiegu nabiera blasku, jest wyraźnie rozjaśniona. Zabiegu nie wykonuje się u osób uczulonych na retinol i aspirynę.

AZELAIC PEEL z kwasem azelainowym (10%), kwasem kojowym (5%) i BV-OSC (4%)

To resurfacing, zwany powszechnie peelingiem, na bazie bardzo skutecznych kwasów w leczeniu zmian trądzikowych. Wykazuje doskonałe działanie również w przypadku skór wrażliwych, ze skłonnością do przebarwień. Zaobserwowano terapeutyczne działanie tego zabiegu zarówno w leczenie trądziku zaskórnikowo-grudkowego, jak i na wczesnym etapie trądziku różowatego. Ma swoich odbiorców również u mężczyzn, bo pomaga rozprawić się z przewlekłym zapaleniem mieszków włosowych na twarzy. Zabieg działa przeciwzapalnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, wyrównuje koloryt skóry. Seria zabiegów umożliwia trwałe wyrównanie powierzchni i kolorytu skóry, jest też odpowiednim uzupełnieniem terapii antybiotykowej ze względu na swoje łagodne dzałanie. Pozwala zmniejszyć stany zapalne, obkurcza gruczoły łojowe i wyraźnie rozjaśnia przebarwienia pozapalne.

RETINOL C INFUSION PEEL z retinolem (4%), kwasem l-askorbinowym (15%) i neodermylem® (1%)

To intensywne odmładzanie z wykorzystaniem unikalnej kompozycji składników. Doskonałe odżywienie skóry zmęczonej, poszarzałej, z widocznymi oznakami upływu czasu – zmarszczkami, niedoskonałościami. Zabieg ten dostarcza skórze mocne uderzenie witaminowe - witamina C postaci najbardziej czynnej biologicznie, wzmacnia produkcję naturalnego kolagenu w skórze. Absolutną innowacją jest Neodermyl® peptyd, który został okrzyknięty wypełniaczem zmarszczek – bez potrzeby stosowania wkłucia. Ma on ogromny wpływ na syntezę kolagenu typu III, którego ubytki z wiekiem są bardzo zauważalne w postaci wiotkości skóry. Dzięki wielopłaszczyznowemu działaniu tego programu peelingującego, jego efektywność jest niezwykle wysoka. Skóra najintensywniej złuszcza się od 2 do max. 6 dni, po tym następuje widoczne spłycenie zmarszczek, poprawa struktury skóry i kolorytu. Zabieg nie może być wykonywany u osób uczulonych na retinol i miód.

PEELING VITAMIN C z kwasem l-askorbinowym (15%), kwasem mlekowym (10%), kwasem ferulowym (1%)

To ekskluzywny program terapeutyczny dla skór każdego typu, w szczególności z tendencją do zmian naczyniowych, z pierwszymi oznakami starzenia, przebarwieniami, wymagających odżywienia, wzmocnienia, a także oczyszczenia. Fundamentem terapeutycznym zabiegu jest wielopostaciowa witamina C. Stymuluje ona, w połączeniu z innymi składnikami prepratów zastosowanych w całościowym rytuale, regenerację skóry i wzmacnia naczynia krwionośne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku skór naczynkowych – rynek jest bardzo ubogi w pielęgnację tego typu skór. To prawdziwa bomba witaminowa dla takiego problemu, wspomagają to enzymy z papai, arbuza i ananasa, które dają efekt wygładzenia i wygaszają stany zapalne, przywracają też komfort skórze suchej i podrażnionej. Poprawa tekstury skóry jest widoczna natychmiast po zabiegu, jednak możliwe jest jeszcze kilka dni po delikatne złuszczanie. Wzmocnione naczynia krwionośne odwdzięczą się zmniejszeniem rumienia i rozświetleniem skóry.

Wszystkie programy zabiegowe dostępne są w SkinTech Clinic w Otwocku – sugerujemy łączyć je również w seriach razem z endermologią twarzy (Endermolift) lub/i peelingiem kawitacyjnym, dla wzmocnienia efektów terapeutycznych. Zapraszamy na zabiegi DermaQuest.