Lifting powiek

Opadające powieki

Opadanie powiek jest częstym schorzeniem okolic oczu. Osoby, które borykają się z tym problemem, wyglądają na smutne i zmęczone. Dodatkowo, luźna fałda skórna dodaje lat. Te zmiany w wyglądzie mogą być źródłem kompleksów. Zdarza się, że opadająca powieka zmniejsza pole widzenia, co również może okazać się bardzo uciążliwe, a nawet niebezpieczne. Na szczęście istnieją zabiegi które bez względu na powód (estetyczny lub medyczny) pozwolą skorygować powstałą wadę. Główną przyczyną opadania powiek jest starzenie się skóry twarzy. Wraz z wiekiem, ilość włókien kolagenowych i elastyny spada, co powoduje wiotkość i utratę elastyczności skóry. Warto zaznaczyć, że mięśnie również słabną, a to one utrzymują powieki i brwi w odpowiedniej pozycji i odpowiadają za ich ruch. Skóra powiek jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego odbiją się na niej negatywne działania środowiska zewnętrznego – skrajne temperatury, wiatr – a także niezdrowy styl życia – palenie papierosów, picie alkoholu. Opadająca powieka może wystąpić także w przypadkach uszkodzeń neurologicznych okolic oczu, cukrzycy lub zwyczajnie mieć podłoże genetyczne.

Metody liftingu powiek

Za najpowszechniej znaną metodę liftingu powiek, uważa się korektę chirurgiczną. Zabieg jest dosyć uciążliwy, wymaga rekonwalescencji, niesie też ryzyko blizn. Dlatego medycyna estetyczna wyszła mu naprzeciw i na ten moment mamy do dyspozycji wiele niechirurgicznych metod liftingu powiek. Jedną z nich jest technologia plasmy, jest to tworzenie, za pomocą urządzenia zakończonego igłą, mikrowyładowania elektrycznego, który tworzy precyzyjnie mikrouszkodzenia na powierzchni skóry. W ten sposób skóra zostaje zastymulowana do obkurczenia, a tym samym lifitngu. Plasma IQ wymaga doświadczenego operatora, który umiejętnie opracuje obszar powieki, tak aby efekt był jak najbardziej spektakularny. Nie da się jednak mówić o liftingu powiek bez okolic brwi czy czoła, a także skroni. Dlatego jedną ze skuteczniejszych metod liftingu jest takie opracowanie okolic powieki, aby automatycznie, lifitngując wymienione obszary, oko się otworzyło, a powieka uniosła. Tak, jest to możliwe i w taki sposób jesteśmy w stanie wykonać zabieg. Doświadczenie specjalistów w SkinTech Clinic pozwala skutecznie i bezpieczenie przeprowadzić zabieg liftingu powiek, wykorzystując do tego laser Emerge. Pomocna w przypadku lifitngu powiek może być również mezoterapia z kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego, które pozwoli odpowiednio odmłodzić okolice oczu, a tym samym ujędrnić skórę i poprawić jej napięcie.

Zapraszamy do SkinTech Clinic Otwock na niechirurgiczny lifitng powiek, odmładzanie okolicy oczu i poprawę kondycji skóry wokół oczu.

Sprawdź cenę:

Emerge Plasma IQ