Osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze bogatopłytkowe Otwock

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Jak najdłużej chcemy zachować młody wygląd skóry, nie koniecznie za cenę „szprycowania” się magicznymi lekami czy chemią. Naprzeciw wysokim wymaganiom pacjentek, medycyna estetyczna oferuje zabiegi osoczem bogatopłytkowym PRP. Jest to stuprocentowo naturalna substancja krwiopochodna, uzyskiwana z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta – wyklucza to ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej organizmu po przeprowadzonym zabiegu. Uzyskana krew jest odwirowywana aby uzyskać jej składowe – osocze i skoncentrowane płytki krwi, które po dodaniu specjalnych odczynników cechuje się wielokrotnie większą ilością trombocytów (płytek krwi) niż w krwi bazowej. Aby lepiej zrozumieć działanie i charakterystykę osocza bogatopłytkowego PRP należy przyjrzeć się krwi, która składa się z osocza i elementów morfotycznych – erytrocytów (krwinek czerwonych), limfocytów (krwinek białych) i trombocytów (płytek krwi). Te ostatnie odgrywają kluczową rolę w procesie regeneracji tkanek. To one są odpowiedzialne za wydzielanie czynników wzrostu, które m.in. stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, pobudzają mikrokrążenie i oddziałując bezpośrednio na komórki naskórka, wzmaga ich namnażanie i wzrost. Te wszystkie cechy osocza bogatopłytkowego PRP przekładają się na oszałamiające efekty zabiegów, które w przeciwieństwie do tradycyjnego Botoxu wyglądają stuprocentowo naturalnie. Należy też wspomnieć, że zabiegi osoczem bogatopłytkowym PRP sprawdzą się świetnie u alergików lub osób uczulonych na inne rodzaje substancji wykorzystywanych w zabiegach, np. wcześniej wspomnianego Botoxu (toksyna botulinowa) lub wypełniaczy.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego PRP w medycynie

Fenomen działania osocza bogatopłytkowego PRP opiera się przede wszystkim na autologicznym charakterze preparatu i ogromnej ilości trombocytów. To właśnie one ratują nas przed wykrwawieniem i wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych po zacięciu się kartką papieru czy upadkiem z roweru tworząc strupy – rola płytek krwi w organizmie jest nieoceniona, a ich aktywne działanie przekłada się nie tylko na rewitalizację skóry. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP znalazła zastosowanie także w leczeniu urazów układu ruchu: mięśni, stanów zapalnych kości i stawów, a nawet powstawaniu stawów rzekomych (brak zrostu po złamaniach). Osoby borykające się z łysieniem, słabą kondycją włosów lub uporczywymi bliznami (w tym bliznami po trądziku) również mogą szukać pomocy w zabiegach osoczem bogatopłytkowym PRP.

Zabieg redukcji niedoskonałości osoczem bogatopłytkowym PRP

Przez swoje niesamowite efekty zyskał miano „Wampirzego liftingu”. Pierwsze efekty widoczne zaledwie 2 tygodnie od wykonania pierwszego zabiegu (reorganizacja tkanek następuje już 48 godzin po zabiegu, lecz proces tworzenia włókien kolagenowych jest długotrwały) – zwiększone napięcie skóry, zniwelowane zmarszczki, świetlista i nawilżona cera. Rewitalizacja twarzy następuje stopniowo – organizm wspomagany osoczem bogatopłytkowym PRP, które należy przyjąć kilka razy w ostępach czasu uzgodnionych z lekarzem, sam przebudowuje struktury skóry przywracając jej młody wygląd. Zabieg przebiega szybko. Pobranie krwi, przygotowanie preparatu z osocza i trombocytów oraz iniekcja w określone miejsca, zajmuje zaledwie 45-60 minut plus wywiad lekarski wraz z możliwym znieczuleniem miejscowym ok. 30 minut. Sam proces nakłuwania skóry i wprowadzaniu osocza bogatopłytkowego PRP może być nieco bolesny, moment wkłucia jest wyczuwalny i może powodować dyskomfort. Należy jednak pamiętać że wszelkie choroby krwi, nowotwory, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi oraz ciąża i karmienie piersią stanowią poważne przeciwskazania do wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP. Rekonwalescencja nie jest wymagana. Niewątpliwie atrakcyjny zabieg bez ryzyka wystąpienia uczulenia na substancję wprowadzaną, ponadto całkowicie naturalny, dający długotrwałe, spektakularne działanie bez efektu maski. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to zabieg, który pozwoli cofnąć widoczne na skórze lata i odzyskać pewność siebie.

Wampirzy lifting w Otwocku w SkinTech Clinic to gwarancja wielowymiarowego odmładzania skóry. Zapraszamy klientów z miejscowości Otwock i okolic.