Redukcja przebarwień

Usuwanie przebarwień Otwock, Józefów

Przebarwienia to uciążliwy problem, który objawia się w formie piegów, plamek, czasem rozległych, o zabarwieniu ciemniejszym od skóry, najczęściej przybierają kolor brązowy lub brunatny. Odpowiedzialny jest za to znajdujący się w skórze barwnik – melanina, jej nieprawidłowe nagromadzenie, pod wpływem zwiększonej produkcji, skutkuje przebarwieniem. Najczęściej wymieniane przyczyny przebarwień to nadmierna ekspozycja na słońce – długotrwałe opalanie w połączeniu z przyjmowaniem leków i ziół fotouczulających, to prosta droga do przebarwień. Nie bez wpływu pozostają zmiany hormonalne w organiźmie, czasem pod wpływem leków hormonalnych, nawet takich jak antykoncepcja. Często przebarwienia to także efekt długo utrzymujących się stanów zapalnych na skórze poddanych działaniu słońca. Istnieją też przebarwienia wynikające ze starzenia się skóry – tzw. plamy soczewicowate. Mają często dużo ciemniejsze zabarwienie od standardowo spotykanych przebarwień. Usuwanie plam starczych przebiega w podobnej formie jak usuwanie przebarwień w Otwocku, w klinice SkinTech Clinic.

Metody usuwania przebarwień

Usuwanie przebarwień laserem to jedna z popularniejszych metod redukcji tego problemu. Laser rozbija nagromadzony barwnik i pozwala mu się wchłonąć. Efekty są szybkie i trwałe, jednak skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona i po zabiegu także trzeba uważać na promienie słoneczne. Nieprzyjemne uczucie jest krótkotrwałe, w miejscu zabiegu może występować delikatny obrzęk. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, zabieg może wymagać powtórzeń, jednak już po pierwszym zabiegu widać wyraźne rozjaśnienie. Technologia Dye-VL w Alma Beauty Rejuve posiada szereg badań klinicznych, potwierdzających skuteczność. Innymi metodami, które stosuje się uzupełniająco lub alternatywnie, są peelingi chemiczne i kwasy. W przypadku płytko umiejscowionych przebarwień złuszczenie wierzchniej warstwy może być działać skutecznie na rozjaśnienie skóry, w tym redukcję przebarwień. Odpowiednio skomponowane składniki produktów do zabiegów kosmetycznych mogą być skoncentrowane na przebarwieniach – dobiera je kosmetolog po analizie potrzeb skóry.

Kondycja skóry a usuwanie przebarwień

Kompleksowe działanie odmładzające technologii laserowych czy mikroigłowych, wpływa również na likwidację przebarwień. Laser frakcyjny Emerge, przebudowuje skórę, jednocześnie poprawiając jej strukturę i koloryt. Po zabiegu skóra jest rozjaśniona, napięta, a przebarwienia usuniętę. Dermapen 4.0 to mikroigłowa penetracja skóry, która bardzo intensywnie pobudza neokolagenezę – czyli produkcję nowych włókien kolagenowych odpowiedzialnych za napięcie skóry. Kontrolowane uszkodzenia do których dochodzi podczas zabiegu, to także regeneracja za którą idzie likwidacja zmarszczek, niedoskonałości i przebarwień. W zależności od rodzaju przebarwień, zabieg Dermapen 4.0 czy Emerge mogą być skuteczne, a z pewnością ich ogromną zaletą jest fakt, że obok rozjaśnienia skóry, jednocześnie ją liftingują i odmładzają.

Skuteczne usuwanie przebarwień w Otwocku, Józefowie w wyjątkowym miejscu – SkinTech Clinic. Zajmiemy się kompleksowo Twoją skórą. Zapraszamy.