Redukcja przebarwień

Usuwanie przebarwień Otwock, Józefów

Przebarwienia to uciążliwy problem, który objawia się w formie piegów, plamek, czasem rozległych, o zabarwieniu ciemniejszym od skóry, najczęściej przybierają kolor brązowy lub brunatny. Odpowiedzialny jest za to znajdujący się w skórze barwnik – melanina, jej nieprawidłowe nagromadzenie, pod wpływem zwiększonej produkcji, skutkuje przebarwieniem. Najczęściej wymieniane przyczyny przebarwień to nadmierna ekspozycja na słońce – długotrwałe opalanie w połączeniu z przyjmowaniem leków i ziół fotouczulających, to prosta droga do przebarwień. Nie bez wpływu pozostają zmiany hormonalne w organiźmie, czasem pod wpływem leków hormonalnych, nawet takich jak antykoncepcja. Często przebarwienia to także efekt długo utrzymujących się stanów zapalnych na skórze poddanych działaniu słońca. Istnieją też przebarwienia wynikające ze starzenia się skóry – tzw. plamy soczewicowate. Mają często dużo ciemniejsze zabarwienie od standardowo spotykanych przebarwień. Usuwanie plam starczych

Przebarwienia, to uciążliwy problem, objawiający się w formie piegów, plamek, czasem rozległych, o zabarwieniu ciemniejszym od skóry, które najczęściej przybierają kolor brązowy lub brunatny. Odpowiedzialny jest za to znajdujący się w skórze barwnik – melanina, który stanowi naturalną ochronę głębokich warstw skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jednak jej nieprawidłowe nagromadzenie, pod wpływem zwiększonej produkcji lub zaburzeniach w jej transporcie, skutkuje wystąpieniem przebarwień. Najczęściej wymieniana przyczyna ich powstawania to nadmierna ekspozycja na słońce – długotrwałe opalanie bez stosowania kremu z odpowiednim poziomem filtra w połączeniu z przyjmowaniem leków i ziół fotouczulających, to prosta droga do nabawienia się przebarwień. Nie bez wpływu pozostają zmiany hormonalne w organizmie, szczególnie te wywołane przyjmowaniem leków hormonalnych, np. tabletek antykoncepcyjnych. Często przebarwienia to także efekt długo utrzymujących się stanów zapalnych na skórze, np. trądziku, poddanych na szkodliwe działanie słońca. Utrata jednolitego kolorytu skóry może być również wynikiem jej starzenia się – tzw. plamy soczewicowate. Powstałe przebarwienia niejednokrotnie mają dużo ciemniejsze zabarwienie od tych wywołanych innymi czynnikami. Usuwanie plam starczych przebiega w podobnej formie do redukcji standardowych zmian skórnych w Otwocku, w klinice SkinTech Clinic.

Metody usuwania przebarwień

Usuwanie przebarwień laserem to jedna z popularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych metod redukcji tego problemu. Laser rozbija nieprawidłowo nagromadzone polimery barwnika pozwalając tym samym na jego usunięcie podczas naturalnych procesów metabolicznych komórek skóry. Efekty są szybkie i trwałe, jednak należy pamiętać, że skóra przygotowująca się do zabiegu i ta po jego wykonaniu powinna unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Nieprzyjemne uczucie w miejscu zabiegu, związane z użyciem laserowej wiązki światła jest krótkotrwałe, i może powodować delikatny obrzęk. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, zabieg może wymagać powtórzeń, jednak już po pierwszej serii zabiegowej widać wyraźne zmiany. Skuteczność technologii DyeVL urządzenia Alma Beauty Rejuve została potwierdzona szeregiem badań klinicznych. Głowica zabiegowa emituje selektywną wiązkę światła z zakresu 500-600 nm, trafiającą prosto w źródło problemu, melaninę, bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Jednocześnie, w bezpieczny sposób stymuluje skórę do regeneracji, aby poza efektywnym pozbyciem się niechcianego przebarwienia, poprawiła się jej ogólna kondycja i wygląd – terapia Alma Beauty Rejuve znajduje swoje miejsce również pośród zabiegów anti-aging.

Poza zabiegami laserowo-naświetleniowymi, wykorzystanie peelingów chemicznych, których skład wzbogacono o starannie dobrane kwasy organiczne, stanowi kolejne – uzupełniające lub alternatywne – rozwiązanie w walce z uciążliwymi przebarwieniami. W przypadku płytko umiejscowionych przebarwień mechaniczne złuszczenie wierzchnich warstw naskórka może trwale rozwiązać problem. Przykładem takiego programu terapeutycznego jest PEELING VITAMIN C z kwasem l-askorbinowym (15%), kwasem mlekowym (10%), kwasem ferulowym (1%) od DermaQuest, dostępny w klinice SkinTech Clinic. Odpowiednio skomponowane składniki wykorzystywanego dermoceutyku stymulują procesy naprawcze skóry przez co staje się lepiej ukrwiona, a w konsekwencji optymalnie odżywiona. Prawidłowa struktura i poziom metaboliczny komórek skóry pozwala na naprawę ewentualnych błędów ich pracy oraz skuteczne zapobieganie ich powstawaniu.

Schemat i rodzaj terapii są dobierane indywidualnie przez kosmetologa w oparciu o profesjonalnie przeprowadzoną analizę potrzeb skóry pacjenta.

Kondycja skóry a usuwanie przebarwień

Działanie technologii laserowych czy iniekcji mikroigłowych, słusznie kojarzone z typowymi zabiegami anti-aging, znajduje swoje zastosowanie również w terapiach likwidujących przebarwienia. Nieablacyjny (nie wpływający na ciągłość skóry) laser frakcyjny Emerge powoduje mikrouszkodzenia w obrębie struktur skóry pobudzając ją tym samym do intensywnej przebudowy, która przekłada się na poprawę elastyczności i ujednolicenie jej kolorytu. Po zabiegu, cera jest rozjaśniona, napięta, a przebarwienia usunięte. Inne rozwiązanie problemu przebarwień stanowi Dermapen 4.0. Innowacyjne urządzenie penetruje skórę wykorzystując technologię mikroigłową, która prowadzi do powstania mikrourazów skóry stymulujących produkcję oraz przebudowę istniejących włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie skóry, przez fibroblasty. Kontrolowane uszkodzenia do których dochodzi podczas zabiegu, przekładają się na efektywną regenerację, za którą idzie likwidacja: zmarszczek, niedoskonałości i przebarwień. Zarówno terapia z użyciem Dermapen 4.0 jak i Emerge może okazać się skutecznym rozwiązaniem do osiągnięcia celu jakim jest usuwanie przebarwień. Warto zwrócić uwagę na ogromną zaletę zabiegów wykorzystujących te urządzenia, jaką jest fakt, że obok rozjaśnienia skóry, zapewniają jej intensywny lifting i efekt naturalnego odmłodzenia.

Skuteczne usuwanie przebarwień w Otwocku, Józefowie w wyjątkowym miejscu – SkinTech Clinic. Zajmiemy się kompleksowo Twoją skórą. Zapraszamy.